Nejprodávanější Campanula carp/zvonek karp/ =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Zvonek nízký Mix

Zvonek karpatský kvete v období června až srpna. Jedná se o polštářovitou trvalku, která dorůstá 30 cm výšky. Vhodný na skalky. EXPIRACE 12. 2020 Více informací

28 Kč
24 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 13.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Campanula carpatica

Rod Campanula zahrnuje okolo 300 druhů jednoletých i vytrvalých rostlin, které se vyskytují v oblastech mírného pásma severní polokoule, nejvíce v jižní Evropě a Turecku. Modrá je pro zvonky typická, kvetou ale i bíle, růžově nebo v barvě purpurové. Zvonek karpatský dorůstá do výšky 20 až 30 cm. Kvete v období června až srpna. Jedná se o polštářovitou trvalku. Kvete velmi dlouho. Květy jsou podle odrůdy fialové až modré nebo bílé. Průměr květů zvonku karpatského je cca 4 cm. Hodí se na skalky a suché zídky, či jako lem nebo půdopokryvná rostlina.

EXPIRACE 12. 2020

Jak pěstovat zvonky

  • Zvonkům karpatským se daří na slunném stanovišti nebo v polostínu. Zaléváme jen při delších obdobích sucha, odkvetlé květy odstraňujeme. V místech s trvalou vlhkostí se vyplatí udělat drenáž.

  • Semena vyséváme od února do března do studeného pařeniště s dobře prosetou a mírně vlhkou zeminou. Za 5 týdnů je přepícháme do hrnků a v druhé polovině května vysadíme na zahradě.

  • Půda musí být propustná, neutrální nebo zásadité reakce.

  • Hnojíme až 4x za vegetaci plným NPK hnojivem ve formě zálivky. Nemá rád nadměrné hnojení.

  • Rostliny může napadnou plíseň šedá, padlí. Z živočišných škůdců se objevují háďátka či plži. K ochraně používáme speciální insekticidy a fungicidy.

Parametry a specifikace

DruhZvonek
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-