Cena

4768 - 147620 Kč

Funkce kávovaru

Velikost bojleru (l)

0 - 25

Zásobník vody (l)

2 - 9

Příkon (W)

1000 - 2068

Štítek

Připravované nápoje

Šířka

0 - 51

Domácí pákové kávovary  (36 produktů)

Pákové kávovary pro domácnosti, které vám pomohou vyrobit za pomoci kvalitní zrnkové kávy to nejlepší espresso, cappuccino, latté a jiné. Na našem eshopu zakoupíte nejenom kávovary do domácnosti ale také cestovní kávovary, kávovary do kanceláří, kávovary s vlastním mletím kávy. Vybírat můžete z různých barevných provedení, tak aby vám pákový kávovar ladil do interiéru nebo vám padl do vašeho vkusu. Pokud si chcete dopřát lahodnou kávu i na cestách, pořiďte si termohrnek do auta i do přírody!  Jak si vybrat vhodný pákový kávovar pro vlastní potřebu?

Jak si vybrat vhodný pákový kávovar?

Pokud jste vášnivým milovníkem kávy a rádi si užíváte opravdu kvalitního a lahodného šálku výběrové kávy, je potřeba se zaměřit na výběr nového kamaráda do domácnosti. K vyhodnocení a správnému výběru pákového kávovaru je potřeba se zaměřit na vlastnosti kávovaru a vaše potřeby. Vybírat můžete z několika druhů kapslových kávovarůpákových kávovarů, automatických kávovarůkávovarů s mlýnkem. Pokud jste se rozhodli pro pákový kávovar, jste opravdovým baristou. Jelikož u pákového kávovaru se jako barista chovat musíte. Vyžaduje totiž vaši společnost a péči, ale vrátí vám to i s úroky v podobě toho nejlepšího espressa. Pro nejlahodnější výsledek je potřeba si určit jemnost mletí kávy, dobu extrakce, pěchování kávy. Pokud se vám nechce vyvíjet energii a raději chcete zmáčknout tlačítko a mít vaši kávu ihned k dispozici, využijte automatický kávovar. 

Na co konkrétně se při výběru zaměřit?

  • jaké míry váš kávovar bude mít, aby se vám vešel například do kuchyně, velikost nádoby na vodu
  • s jednou pákou nebo dvoupákový 
  • jestli má mít parní trysku pro našlehání mléka třeba do cappuccina
  • přímý přívod vody nebo má mít zásobník
  • chcete aby vám namlel čerstvou kávu, nahřál váš oblíbený hrneček, PID

Základem nejlepšího výsledku chuti kávy je čerstvost kávy. To znamená, že nejlepší požitek z výběrové zrnkové kávy budete mít, pokud si čerstvou kávu sami namelete. Pořiďte si tudíž mlýnek na kávu, protože si můžete zvolit jemnost namletí kávy pro vaše espresso. Někdy bývá mlýnek zabudovaný v kávovaru, ale u takového mlýnku výsledné mletí až tak neovlivníte. 
Dále je potřeba si zvolit velikost temperu, aby docházelo ke správnému pěchování samotné kávy a nedocházelo k tzv. kanálkování.
Pokud milujete mléčnou pěnu, určitě uvítáte konvičku na mléko a pro absolutní kávový zážitek i porcelánový hrneček a výběrovou zrnkovou kávu podle vaší chuti.