Slunečnice  (5 produktů)

Ozdobte si svou okrasnou zahradu krásně zářivými slunečnicemi! S našimi 100% čerstvými semeny bude pěstování slunečnic hračka! Semínka slunečnice vysaďte do truhlíku nebo na zahradě na slunné místo a až vyroste, sledujte, jak se otáčí za sluncem. Chcete poradit, jak nejlépe slunečnici pěstovat? Navštivte průvodce pěstováním od Pěstíku! Poradí vám nejenom se sadbou, ale také s hnojivemsubstrátem a ochanou slunečnic! Zasaďte si také okrasné exotické rostliny, které vaší zahradě dodají šmrnc! Chcete se o slunečnicích dozvědět více? Podívejte se na náš blog!

 

Co to je slunečnice?

Slunečnice jsou velmi oblíbené pro svůj vzhled i užitek. Slunečnicová semínka jsou velmi chutná a obsahují prospěšné látky a vitamíny. Vyrábí se z nich známý slunečnicový olej. Většina druhů pochází z Ameriky, dnes jsou však rozšířené po celém světě. Šlechtěním a vzájemným křížením vznikla celá řada různých variant - od trpasličích po obrovské druhy dosahující až 3 metry. Rozmanité jsou i co se týká zbarvení. K původní klasické žluté přibyly odstíny oranžové a červené. Díky tomu si snadno můžete vypěstovat nejen na zahradě, ale i v bytě v květináči. V naší nabídce si snadno vyberete vhodnou odrůdu.

Jak pěstovat slunečnice?

Pěstování slunečnic je vhodné i pro začátečníky. Jsou to nenáročné rostliny, které rychle rostou a semena mají vysokou klíčivost. S výsevem do venkovního záhonu začněte asi od půlky dubna. Sadit je můžete do běžné zahradní zeminy bohatou na živiny nebo i do květináče. Jak už název napovídá, slunečnice mají rády slunce a otáčí za světlem své květy. Volte tedy prosluněné místo. Od velikosti asi 30 cm je lepší rostlinám poskytnout oporu, aby se nepolámaly. Slunečnice mají rády vodu, ale pozor na přemokření. V létě doporučujeme zalévat pravidelně, případný nedostatek vody poznáte podle svěšení listů. Po dozrání semen hlavní květ odstřihněte a zajistíte tak dozrání dalších pupenů.