Elemi - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Esenciální olej Elemi má peprnou, balzamikovou, citronovou, kořeněnou, hřejivou vůni připomínající kadidlový olej, s vynikajícím vysycháním jemných dřevitých zelených balsamických podtónů. Více informací

219 Kč
181 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 27.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Elemi (Canarium luzonicum)

Esenciální olej Elemi je destilován parou z přirozeně se vyskytující světle žluté pryskyřice vysokých tropických stromů Canarium luzonicum, které divoce rostou v deštných pralesech na Filipínách. Canarium luzonicum roste hlavně na Filipínách, kde se tradičně používá při bolestech těla a kožních onemocněních, ale vyskytuje se také v Jižní a Střední Americe, Austrálii, Brazílii, Indii, na Malajském poloostrově a na Molukách. 

Když krásné světle žluté listy Elemi začnou rašit, strom produkuje exotickou medovitou aromatickou oleopryskyřici. Elemi je obsažen převážně v pryskyřičných kanálcích na vnitřní straně kůry a vyrábí se hlavně v období dešťů. Botanická pryskyřice při kontaktu se vzduchem ztuhne a strom ji přestane produkovat, když opadne poslední list. Pryskyřice Elemi jako prostředek proti hnilobě a na konzervaci masa byla jedním z aromatických materiálů, který používali také Egypťané pro účely balzamování a byla používána v celém arabském a tureckém světě ve starověku. Elemi je členem čeledi Burseraceae, do které patří Kadidlo, Myrha a Opopanax – všichni výrobci pryskyřice.

Využití oleje z Elemi

Elemi, široce používané ve starověkém Egyptě, na Středním východě a později v celé Evropě, má dlouhou historii používání v léčivých i kosmetických přípravcích. Elemi olej pomáhá podporovat zdravou funkci plic, zvláště pokud člověk pociťuje spastický kašel nebo ucpané dýchání. Elemi hloubkově vyživuje a regeneruje pokožku. Stejně jako ostatní oleje destilované z pryskyřic, tento esenciální olej zlepšuje krevní oběh, podporuje růst nové pokožky a vlasů, přispívá a udržuje hydrataci, zlepšuje podmínky a zabraňuje infekcím. Navíc se zdá, že tento esenciální olej má antihistaminové účinky, které pomáhají tělu udržovat zdravé reakce na potenciální alergeny. Díky vysokému obsahu antioxidantů bylo prokázáno, že Elemi olej inhibuje nežádoucí oxidaci, protože zabraňuje poškození volnými radikály ze stresu a znečištění životního prostředí.

Emočně a energeticky má esenciální olej Elemi silné uklidňující a uzemňující vlastnosti, podporuje emocionální rovnováhu při rozptýlení nebo použití při přímé inhalaci dlaní. Elemi lze také rozptýlit pro podporu klidného spánku a navození relaxační atmosféry. Může být také účinný při stimulaci duševního soustředění a pomáhá uklidnit vyčerpání.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Další informace

Použitá část rostliny: pryskyřice

Extrakční proces: destilace parou

Barva: žlutá až oranžovohnědá tekutina

Země původu: Filipíny

#CAS: 8023-89-0 ; 97675-63-3

#FEMA: 2408

#EINECS: 307-636-0

Parametry a specifikace

Objem10 ml
ZnačkaPěstík
CertifikaceZ udržitelného zemědělství, Wild harvested, Vhodné pro vegany, 100% Organic
Druh olejeEsenciální olej
Roční obdobíLéto, Jaro
ÚčinekZklidňující, Povzbuzující, Osvěžující
Účel použitíStres, Péče o vlasy, Péče o pleť, Akné
VůněKořeněná, Citrusová
Od A do ZE

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-