Chrysant.pal/kopretina/bí =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kopretina bílá (Chrysanthemum paludosum)

Keřovitá letnička s bochánkovitým růstem vysoká jen 20 cm. Výborná do truhlíků, nádob a na okraje záhonů. Více informací

24 Kč
20 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 27.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Chrysanthemum paludosum

Elegantní květy kopretin by na záhonech určitě neměly chybět. Vyniknou však i v květináčích. Lidově jsou kopretiny nazývány husarky, svatojánské kvítko nebo jánské kvítí. Je to vytrvalá bylina, 20–100 cm vysoká. Z vodorovně nebo šikmo rostoucího oddenku vyrůstá přízemní růžice listů. Květem je úbor, který může být jednoduchý a nebo složený. Kvete od května do října.

Bylo vyšlechtěno mnoho kultivarů. Dříve byl rod Leucanthemum zařazen do rodu Chrysanthemum. Rostliny se hodí k řezu. Velká většina druhů je mrazuvzdorná.

Kopretina balkonová je ideální rostlinou k osázení vchodových dveří, balkonů, oken nebo teras. Kompaktní nízký keřík dorůstá 50 až 100 cm. Kvete téměř celý rok, zvláště, když se včas odstraní odkvetlé květy a zasychající listy.Lze ji pěstovat jako keř nebo stromek.

Jak pěstovat kopretiny

  • Vyžadují slunečné nebo polostinné stanoviště. Půda by měla být neustále mírně vlhká. Na zimu je vhodné přikrýt záhon chvojím a každým druhým až třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat.

  • Semena vyséváme přímo na stanoviště v dubnu až květnu. Vzešlé rostliny podle dané odrůdy, sazíme do sponu 20 x 30 cm.

  • Půda by měla být hlinitá, mírně vlhká a hlavně zásobená vápnem a živinami.

  • Pokud není v půdě dostatek vápna, je důležité každý rok do půdy vápno zapracovat. Rostliny můžeme přihnojovat na jaře dobře vyzrálým kompostem. Možné je aplikovat každých 14 dní plné NPK hnojivo - Cererit, Kristalon které je rozpustné ve vodě.

  • Rostliny mohou být napadeny mšicemi. Používáme vhodné ochranné prostředky, např. Mospilan.

Parametry a specifikace

Druhkopretina
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-