Chrysant.pal/kopretina/bí =

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kopretina bílá (Chrysanthemum paludosum)

Keřovitá letnička s bochánkovitým růstem vysoká jen 20 cm. Výborná do truhlíků, nádob a na okraje záhonů. Více informací

24 Kč
20 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 03.02

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Chrysanthemum paludosum

Elegantní květy kopretin by na záhonech určitě neměly chybět. Vyniknou však i v květináčích. Lidově jsou kopretiny nazývány husarky, svatojánské kvítko nebo jánské kvítí. Je to vytrvalá bylina, 20–100 cm vysoká. Z vodorovně nebo šikmo rostoucího oddenku vyrůstá přízemní růžice listů. Květem je úbor, který může být jednoduchý a nebo složený. Kvete od května do října.

Bylo vyšlechtěno mnoho kultivarů. Dříve byl rod Leucanthemum zařazen do rodu Chrysanthemum. Rostliny se hodí k řezu. Velká většina druhů je mrazuvzdorná.

Kopretina balkonová je ideální rostlinou k osázení vchodových dveří, balkonů, oken nebo teras. Kompaktní nízký keřík dorůstá 50 až 100 cm. Kvete téměř celý rok, zvláště, když se včas odstraní odkvetlé květy a zasychající listy.Lze ji pěstovat jako keř nebo stromek.

Jak pěstovat kopretiny

  • Vyžadují slunečné nebo polostinné stanoviště. Půda by měla být neustále mírně vlhká. Na zimu je vhodné přikrýt záhon chvojím a každým druhým až třetím rokem rostliny dělit a znovu rozsazovat.

  • Semena vyséváme přímo na stanoviště v dubnu až květnu. Vzešlé rostliny podle dané odrůdy, sazíme do sponu 20 x 30 cm.

  • Půda by měla být hlinitá, mírně vlhká a hlavně zásobená vápnem a živinami.

  • Pokud není v půdě dostatek vápna, je důležité každý rok do půdy vápno zapracovat. Rostliny můžeme přihnojovat na jaře dobře vyzrálým kompostem. Možné je aplikovat každých 14 dní plné NPK hnojivo - Cererit, Kristalon které je rozpustné ve vodě.

  • Rostliny mohou být napadeny mšicemi. Používáme vhodné ochranné prostředky, např. Mospilan.

Parametry a specifikace

Druhkopretina
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm